Fantazyjne kostki lodu

Fantazyjne, kolorowe kostki lodu to prosty i efektowny sposób na udekorowanie słodkich drinków, orzeźwiających, letnich trunków lub dziecięcych napojów serwowanych najmłodszym podczas party w ogródku.

Z takimi kostkami lodu, doskonale znane napoje zyskują nowego, niepowtarzalnego charakteru. Zorganizuj imprezę imprezę i zaskocz gości, bez względu na to, czy jest to przyjęcie dla maluchów, czy też dla dorosłych.


fc-2


Kawałki świeżych owoców zamrożone w kostkach lodu

Przygotuj kawałki świeżych owoców i foremki do lodu. Możesz szaleć z kolorami. Do zamrażania doskonale nadają się maliny, małe truskawki lub połówki większych truskawek, winogrona, borówki, listki mięty, plasterki kiwi, pomarańczy lub cytryny. Możesz zamrażać niewielkie mieszanki owoców lub udekorować kostki listkami mięty. Możliwości jest niezliczenie wiele. Jeśli kostki rozpuszczą się w napoju, to co w nich zamroziliśmy, nada dodatkowego aromatu, dlatego owoce warto dobrać smakowo i kolorystycznie do napojów.


kolorowe-kostki-lodu


Kolorowe kostki lodu

Jeśli nie masz pod ręką świeżych owoców, możesz zamrozić soki, kolorowe napoje lub zabarwić zamrażaną wodę syropami owocowymi. Pamiętaj, aby do stworzenia kostek użyć kilkakrotnie przegotowanej wody lub wody butelkowanej – wtedy otrzymamy kostki przezroczyste, bez zmatowień. Niemniej jednak, owoce schowane w matowe kryształki także mają nieodparty urok.

Dość oryginalnym pomysłem jest zamrażanie zielonej herbaty lub kawy. Smak takich kostek także należy dopasować do drinków lub napojów, które zamierzamy zaserwować.


6.-Ice-Cube-Painting-1