2 luty – Dzień Handlowca

O pracy handlowca mówi się niewiele, a jeśli już – to wypowiadamy się raczej krytycznie. Narzekamy na wysokie ceny i kiepską obsługę, często zapominając, że praca w handlu wcale nie jest łatwa.

Na stanowiskach sprzedawców pracują najczęściej kobiety, które codziennie muszą godzić obowiązki rodzinne z pracą. W okresach przedświątecznych, gdy przygotowujemy się do świąt, handlowcy do późnych godzin obsługują spóźnionych klientów. Także praca właścicieli sklepów, zakładów, czy piekarni niesie za sobą bezustanną walkę o to, by móc sprostać wymaganiom klienta, o zaoferowanie najlepszej obsługi i zapewnienie bezkonkurencyjnych cen.

Warto przypomnieć, że Dzień Handlowca, Dzień Pracownika Handlu obchodzimy w Polsce 2 lutego. Za czasów PRL-u pracownicy handlu świętowali w pierwszą niedzielę po 29 stycznia. Święto obchodzone jest również w innych krajach, lecz w różnych terminach.

Z okazji Dnia Handlowca składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Handlowcom. Życzymy Wam miłych klientów i dużych transakcji, nie tylko od święta, ale i przez cały rok.