O nas

Superpiekarnia.pl to projekt stworzony przez Piekarnię-Cukiernię „u Brzęczka” w Pszczynie. Zakładając blog, chcemy wyjść naprzeciw nowoczesności. Podzielimy się z Wami interesującymi przepisami, ciekawostkami dotyczącymi wypieków, żywienia i zdrowego życia. Obserwujcie nas.


Historia Piekarni-Cukierni „u Brzęczka” rozpoczęła się w 1971 roku w Orzeszu, gdzie Wiesław Brzęczek wraz z kolegą również cukiernikiem wydzierżawili mały zakład i zaczęli produkcję cukierniczą.

Aby utrzymać swoje rodziny pracowali dniami i nocami będąc jednocześnie szefami, pracownikami, dostawcami, jak i sprzątaczkami. Na początku asortyment był niewielki, ale już wtedy wysoka jakość wyrobów była najważniejsza i tak jest do dziś. Ciężka praca i wyrzeczenia po czasie zaczęły przynosić efekty, sprzedaż rosła, asortyment się poszerzał, a właściciele zatrudniali kolejnych pracowników i przyjmowali uczniów do nauki.

Obecnie Piekarnia-Cukiernia „u Brzęczka” zatrudnia około 100 pracowników i posiada 15 sklepów firmowych. Firma bierze aktywny udział w życiu publicznym, a swoich uczniów i pracowników dokształca na specjalistycznych kursach i szkoleniach. Wyrazem uznania dla pracy Piekarni-Cukierni „u Brzęczka” są liczne przyznane tytuły i odznaczenia. W firmie pracuje już kolejne pokolenie – dzieci Państwa Brzęczków: Szymon, Tatiana i Tomasz. Firma ciągle się rozwija, pieczywo i ciasta powstają dzięki autentycznej pasji i zamiłowaniu do rzemiosła piekarsko-cukierniczego. Chleb wypiekany jest na naturalnych kwasach, według własnych ściśle strzeżonych receptur. Motto firmy brzmi: Tworzymy wypieki z tradycją, pasją i sercem.

40lat140lat4